לשון הרע באינטרנט

כל המבקש לשאול,
להתעניין ולהתייעץ:
חייגו 072-33-80-892 או כתבו אלינו:

Federbusch-Ben Simon Law Firm​

תביעת לשון הרע באינטרנט

תביעת לשון הרע באינטרנט הינן עניין נפוץ במיוחד בעידן המודרני ובעיקר בעקבות השימוש הרב באינטרנט. תביעת לשון הרע באינטרנט הפכה לתופעה רחבה אשר יכולה לפגוע בקהל רחב של אנשים ובפרטיות שלהם. כיום, כל אדם יכול לכתוב בקלות ובאופן אנונימי לחלוטין כל העולם הרוחו ופעמים רבות לפגוע בפרטיות ובשמו הטוב של אדם או עסק מסוים, כאמור, תופעה זו מביאה למצב של תביעת לשון הרע באינטרנט. כמו כן, פלטפורמות שונות אשר מאפשרות העלאת סרטונים שונים יכולות אף הן לפגוע פעמים רבות ולבזות אנשים פרטיים. כתוצאה מכך, בתי המשפט בישראל החלו לדון בתחום תביעת לשון הרע באינטרנט. עו״ד טלי בן סימון הינו משרד אשר מתמחה בתחום האזרחי על סוגיו השונים, ביניהם תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק, תביעת לשון הרע והוצאת דיבה, תביעת לשון הרע בפייסבוק ועוד. צוות המשרד מורכב מעורכי דין מקצועיים ומנוסים אשר מחזיקים בניסיון רב בתחום. 

תביעת לשון הרע בפייסבוק

תביעת לשון הרע בפייסבוק מחייבת מצידו של הנפגע פנייה מיידית לעורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום על מנת למנוע נזקים רבים ופגיעה בשמו ובכבודו. במקרים בהם התוכן הפוגע לא מוסר מהפייסבוק, מומלץ לפנות לבית משפט על מנת לבקש צו מיוחד אשר מטרתו הוא לחייב את מנהל אותו עמוד להסיר לאלתר את התוכן או את הפרסום הפוגעני אשר מהווה פגיעה חמורה בפרטיות האדם ומהווה לשון הרע. עו״ד טלי בן סימון הינו משרד עורכי דין מקצועי אשר מתמחה בתביעות מכוח חוק איסור לשון הרע והפרת זכויות יוצרים. 

תביעת לשון הרע והוצאת דיבה

תביעת לשון הרע והוצאת דיבה הפכו בשנים האחרונות נפוצות במיוחד בעקבות המגוון הרחב של פלטפורמות האינטרנט והרשתות החברתיות. אנשים רבים מרגישים ביטחון לפגוע בפרטיות ובכבודם של עסקים או אנשים פרטיים כאשר הם נמצאים מאחורי צג המחשב. אך חשוב להכין כי פגיעה זו הינה לשון הרע לכל דבר ובעקבות כך יש לטפל בנושא באופן מידי ומקצועי באמצעות עורך דין אשר מתמחה בתחום. 

תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק

תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק נועדו להעניק לאותו אדם אשר נפגע מלשון הרע פיצוי הולם גם אם אינן הוכחת נזק ממשית וחד משמעית.

פרסום באינטרנט אינו חסין בפני תביעת דיבה

גם אם הנתבע לא כתב אותו אלא "רק" העביר את תוכנו הלאה.

ת.א (שלום י-ם) 28572-09-12, משה אסולין נ' חיים בלומנפלד (כב' הש' גדעוני), 23 באוגוסט 2014.

בית משפט השלום בירושלים קיבל תביעה בעילת לשון הרע באינטרנט שהוגשה על ידי לקוח משרדנו – מנכ"ל של וועד מקומי. התביעה הוגשה בגין הפצת "לינק" (קישורית) באמצעות הדואר האלקטרוני, לאתר אינטרנט אנונימי, ובו דברי דיבה יוצאי דופן בחומרתם, שהנתבע טען שלא כתב ושלטענתו גם לא ידע מי כתב. באותו אתר הוצג התובע כמי שמיוחסות לו עבירות פליליות חמורות, קשרים עם ארגוני פשע, מעילה בכספי הקופה הציבורית, היעדר יושרה והפעלת דרכי איום והפחדה כלפי מתנגדיו.

ללינק הוסיף הנתבע את המילים הבאות: "אם רק חלק קטן ממה שכתוב כאן נכון אזי מקומו של האיש הוא לא כאן… פשוט מזעזע לקרוא … מפחיד לחשוב שזה האיש המנהל את חיינו… איפה האחראים…"         

הנתבע העיד כי קרא את תוכנו של האתר טרם שהפיץ אותו, אך לטענתו לא נקט כל פעולה לברר את נכונות הדברים או זהות הכותב, שכן "לא ראה זאת מתפקידו או מאחריותו". את כותב האתר עצמו לא ניתן היה לאתר, כמובן, ולו מפאת שברגע שהוגשה התביעה, הוסר האתר מרשת האינטרנט.       

הנתבע לא חלק על כך שבאתר נכתבו דברי דיבה, ואולם טען כי משעה שלא הוא כתב את תוכן האתר, אין לחייבו בהוצאת הדיבה, הגלומה בו, גם אם העביר את תוכנו הלאה.        

בית המשפט דחה את הטענה וחייב את הנתבע בפיצוי כספי נדיר של 100,00 ש"ח בתוספת 20,000 ש"ח החזר הוצאות ושכר טרחה.        

בית המשפט קבע בפסק הדין חד משמעית, כי פעולת העברה של טקסקט תחשב כהוצאת דיבה, אם בטקס עצמו כלולים דברי דיבה ובמילים אחרות: "מי שמעביר לאחרים מסר, ממילא פועל לפרסם את המסר, גם אם לא כתב את תוכנו".    

גם את טענתו מרחיקת הלכת של הנתבע, ולפיה לנוכח חשיבותה ומרכזיותה של רשת האינטרנט  בימינו יש מקום שלא לראות בפרסום שנעשה במסגרתה, "פרסום" כמשמעות מונח זה בחוק, דחה בית המשפט בשתי ידיים, וקבע קביעה הפוכה בתכלית: "שמירה על השם הטוב במרחבי הרשת מחייבת לראות בשיגורה של תכתובת דוא"ל כאמור ובהעברת מסרים קישורים או הפניות בדרך זו, משום פרסום" … עצם העובדה שהמסר הועבר במרחבי הרשת באמצעות דואר אלקטרוני – אינה מצדיקה לקבוע שאין המדובר ב"פרסום", באופן שיוציא לכתחילה תכתובות מסוג זה  על המקום המרכזי שהם תופסות בחיים המודרניים, מתחומי תחולתו של החוק".

עו"ד לשון הרע
לשון הרע באינטרנט

נושאים נוספים

סיוע משפטי בלשון הרע

לא אחת נזקק מי שהוצאה דיבתו לסיוע משפטי בלשון הרע. בדרך כלל זה יקרה לאחר שנפגע והוא מוצא עצמו פגוע מצד

עורך דין דיבה

מי שהוציא דיבת אחר או נפגע מהוצאת דיבה שהוציאו כנגדו, זקוק לעורך דין. מקרים כאלה בדרך כלל לא נפתרים מעצמם,

פרסום דיבה

פרסום דיבה מוגדר בחוק בהגדרה כוללת ורחבה וכולל כל פרסום, מכל מן וסוג שהוא, שעלול לפגוע באדם בשמו במשרתו במשלח ידו

לשון הרע ללא הוכחת נזק

האם יש הבדלים משמעותיים בין התביעות השונות בנושאים של דיבה ולשון הרע? התביעות בנושאים של לשון הרע מתחלקות לשני סוגים

לשון הרע בפייסבוק

לשון הרע בפייסבוק

תביעת לשון הרע בפייסבוק אם פעם היכולת לעשות שימוש באמצעי התקשורת הייתה שמורה לעיתונאים, עורכים ומוציאים לאור בלבד- ולכן גם הסיכונים

כתב תביעה לשון הרע

איך מכינים כתב תביעה לשון הרע? על מנת לתבוע אדם אחר על הוצאת דיבה ולשון הרע, כדאי להכיר את נושא

עו"ד לשון הרע

לשון הרע באינטרנט

תביעת לשון הרע באינטרנט תביעת לשון הרע באינטרנט הינן עניין נפוץ במיוחד בעידן המודרני ובעיקר בעקבות השימוש הרב באינטרנט. תביעת

לשון הרע בפייסבוק

לשון הרע באינטרנט

לפני עידן הפייסבוק והטוויטר תביעות לשון הרע באינטרנט היו פחותות ולעיתים קרובות נתונות בעיקר לעולם העיתונאי. הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות

עורך דין דיבה

דיני לשון הרע

האם נפגעתם מפרסום של אדם אחר? כדאי לכם לבדוק האם הפרסום נוגע לדיני לשון הרע. השימוש ברשתות החברתיות מאפשר לכל

עורך דין הפרת פרטיות

לשון הרע בתגובה להתגרות

כאשר תובע מביא על עצמו דברי דיבה בכך שהוא יוצר פרובוקציה, תדחה תביעתו. ס"ע (שלום ב"ש) 6427-09-10, ארגון המורים בבתי

תביעות לשון הרע

לשון הרע הינו דבר מה אשר פורסם במטרה ללעוד או לבוז לעסק או אדם פרטי והוא פוגע בפרטיות של אותו

לשון הרע ויחסי עבודה

מעצבת שהוציאה דיבת תופרת שעבדה אצלה וביקשה בדרך זו להימנע מתשלום פיצויי פיטורין לעובדת לעת פרישתה, חוייבה בפיצויים. ת.א (שלום

עורך דין לשון הרע

אנשים רבים אשר נפגעו מפגיעה בפרטיות או בזכויות שלהם פונים אל עורך דין הוצאת לשון הרע. למעשה, ההתמחות של עורך

פיצוי בתביעת לשון הרע

פיצוי בתביעת לשון הרע

מתן פיצוי בתביעה על לשון הרע ניתן לראות כי בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מבקשים פיצוי בתביעת לשון הרע, בעקבות

עורך דין הפרת פרטיות

עורך דין הפרת פרטיות

עו"ד מקצועי להפרת פרטיות הזכות לפרטיות הינה זכות בסיסית של כל אחד מאיתנו, זאת על פי החוק ועקרונות המשטר הדמוקרטי.

לשון הרע – נבחרי ציבור

שמם של נבחרי ציבור אינו הפקר. מי שבוחר לנצל את ישיבות מועצת העיר לשם פגיעה בשמם הטוב של נבחרי העיר,

ייצוג אנשי ציבור

ייצוג אנשי ציבור הוא מלאכה מורכבת ומאתגרת. זאת, מפאת הציפייה לנורמות התנהגות שונות החלות על איש ציבור, רמת החשיפה התקשורתית והציבורית

לשון הרע ורכילות

רכילות הייתה מאז ומעולם חלק בלתי נפרד מכל חיי חברה. המונח רכילות מתייחס לשיח בין אנשים שנושאו המרכזי הוא אנשים

משרד עו"ד הוצאת דיבה

כל המבקש לשאול, להתעניין ולהתייעץ: חייגו 072-33-80-892 או כתבו אלינו: Federbusch-Ben Simon Law Firm​ לא אחת נזקק מי שהוצאה דיבתו